3 C
Скопје

Богдановиќ во Атланта: Верувам дека ќе ми помогне Перо Антиќ!

Богдан Богдановиќ одлучи од следната сезона да игра за НБА екипата на Атланта  за која ќе се информира од поранешниот македонски репрезентативец и сегашен претседател на федерацијата, Перо Антиќ кој своевремено како играч ги бранеше боите на Хокси.

Воедно 28-годишниот српски кошаркар зборуваше дека сака во иднина да биде уште подобар на натпреварите.

До сега во професионалната кариера беше дел од Сакраменто кингс, Фенербахче и Партизан.

Засега, тој вели дека немал време да ја посети Атланта, но ќе има информации од прва рака за градот..

– Во моментов барам стан, немав толку време за посета на градот. Еден мој пријател играше овде. Разговарав со Перо Антиќ, играв со него во Фенербахче. Ми кажа многу добри работи за Атланта. Беше лут кога ја напушти Атланта, но беше возбуден кога дојдов овде и верувам дека ќе ми помогне – вели Богдановиќ.

Прочитајте и...  Стојоски: Сигурно ќе го соборам рекордот на Мачев

Поврзани вести

Златан во свој стил одговори на обвинувањата за навреди кон Лукаку на расна основа

Слободен печат

Борец остана без спонзор, Анѓушев си замина од клубот

Слободен печат

Шок за баварците, тренерот кој освои тројна круна со Баерн си заминува на крајот од сезоната

Слободен печат

Еден од најстудените градови на светот сака да организира Летни Олимписки игри

Слободен печат

Алушовски: Вардар секогаш кога игра дома е фаворит

Слободен печат

Заврши позајмицата на Игало во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар