Битолчанец се заканувал на брата си со остар предмет

Фото: Илустрација

Четириесет и деветгодишен битолчанец пријавил дека бил нападнат од неговиот брат.

„На 22.05.2024 во 11.00 часот во СВР Битола, 49 годишен битолчанец пријавил дека бил физички нападнат од неговиот брат, кој му се заканувал и со остар предмет“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот