БИЛД ЈА НАПАДНА ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Намерно не откривате од што боледува канцеларката – Слободен печат
ВестиПланета

БИЛД ЈА НАПАДНА ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Намерно не откривате од што боледува канцеларката

Билд на својот сајт пишува дека се чувствува навредено бидејќи ЦДУ се однесува „како Меркел никогаш да немала три напади на тресење во јавноста“.

Најчитаниот германски таблоид, Билд, денеска ја обвини владејачката Христијанско-демократска Унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел, за „цензура“, поради тоа што таа веќе три пати е забележана како се тресе на јавни настани.

Билд на својот сајт пишува дека се чувствува навредено бидејќи ЦДУ се однесува „како Меркел никогаш да немала три напади на тресење во јавноста“.

И додека германските и странските медиуми се распрашуваат за здравјето на канцеларката, Билд пишува дека тоа е „табу тема“ за владејачката партија.

Според пишувањата на Билд, мистериозните напади на тресење кои ги добива Меркел се топ тема во германските медиуми.

Канцеларката после последниот случај со тресење, изјави дека „се чувствува многу добро“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close