18 C
Скопје

Tag : напади

Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: Ракетирањето на Газа продолжи утрово, Израел ја прошири одмаздата

Слободен печат
Ракетирањето на Израел од Појасот Газа продолжи денеска во зори по тричасовното затишје, а израелската армија продолжи да ги напаѓа, како што рече, клучните цели...
Вести Свет Слајдер

Дури 73 отсто од жените новинари во светот жртви на сајбер напади

Слободен печат
Речиси три четвртини од жените новинари во светот велат дека биле жртви на насилство преку Интернет и 20 отсто страдале од продолжување на овие напади...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона се бори со панични напади: Не излегува од домот и ги плаќа работниците да спијат во нејзината куќа!

Слободен печат
Поп-sвездата Мадона во последните неколку месеци имаше големи здравствени проблеми, поточно со коленото, поради што мораше да ја прекине и турнејата. Покрај тоа, таа сега...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

„Слободен печат“ неколку дена по ред е цел на континуирани и добро организирани напади

Слободен печат
Почитувани читатели на „Слободен печат“, ве известуваме дека во последните неколку дена (почнувајќи од четвртокот) нашата веб страница е цел на константни и добро организирани...
Вести Регион

Статус на службени лица бараат црногорските новинари по зачестените напади

Слободен печат
Медиумската асоцијација на Југоисточна Европа најстрого го осудува нападот на Есад Кочан, главниот и одговорниот уредник на Монитор, а последниот напад е потврда за потврдата...
Вести Свет

Јурова: Стотици напади во ЕУ против новинари на интернет, пред сѐ против жени

Слободен печат
Вера Јурова, потпретседателката на Европската Комисија задолжена за вредностите на ЕУ, им вети на европратениците дека ќе се смени пристапот на Брисел кон медиумите за...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Жестоки напади врз Вучиќ по објавата на шокантни фотографии од злосторствата на Веља Невоља: Само претстава за народ, сиот криминал потекнува од овој режим

Марина Дамческа
Не стивнуваат реакциите од српската политичка сцена откако синоќа претседателот Александар Вучиќ по Седницата на Советот за безбедност, а по повеќедневна најава, на обемна прес...
Вести Македонија

СВР Охрид: Пријави за два нападa од кучиња скитници врз граѓани во Кичевско

Слободен печат
Два напада на кучиња скитници врз граѓани се регистрирани во текот на вчерашниот ден во Кичевско, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Во...
Вести Свет

ВИДЕО | Паника во Франција: Отсечена човечка глава фрлена од прозор, полицијата блокираше дел од градот

Слободен печат
Во центарот на францускиот град на медитеранскиот брег, во тек е полициска операција, откако од една зграда била фрлена кутија со отсечена човечка глава, пишува...
Вести Ви Препорачуваме Свет

И бомби и напади, палеж и убиства: Што сè преживеа американскиот Конгрес низ годините

Слободен печат
На 6 јануари 2021 година, поддржувачите на Доналд Трамп упаднаа во Капитол во Вашингтон за време на широкото заседание на двата дома на Конгресот на...