6 C
Скопје

БЕЗ МАНА СО АНА – Чоколадни пудинг топчиња со авокадо (ВИДЕО)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се запознавме со нашата омилена веган-девојка. Ана има 29 години, доаѓа од сончевата Гевгелија, веган е веќе неколку години и за кулинарството има и диплома, а од првиот момент кога ги здогледавме слатките рецепти кои таа сама ги подготвува, веднаш и го доделивме епитетот гастро-уметник!

Во првата епизода од Без Мана со Ана, дознајте како да направите супер брз и вкусен десерт со авокадо. Ќе ви требаат само неколку состојки, блендер и добра волја за да го направите овој вкусен и здрав рецепт. Тагнете не на социјалните медиуми преку хаштагот #БезМана, ќе ги споделиме Вашите реализации!

Прочитајте и...  Гурмански тајни: Испечете совршен колач без грешка

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

ВИДЕО: Рецепт од нутриционистката Цвета Динева за зголемување на имунитетот во борба против Ковид-19

ФОТО | Една фотографија, илјада емоции: Куче во Хрватска сѐ уште ја чува куќата, иако земјотресот ја срамни со земја

В.Т.

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Остави Коментар