3 C
Скопје

Tag : авокадо

Жена Магазин Магазин слајдер

Лековита храна: 10 намирници што го подобруваат здравјето на жените

Слободен печат
Кој јогурт и кое чоколадо? Погледнете која храна е многу важна за доброто здравје на жените! Жените живеат со забрзано темпо – тие се грижат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО|Кендал Џенер ја откри нејзината најголема тајна: Најплатената манекенка ги воодушеви фановите!

Слободен Печат
Кендал Џенер, најплатената манекенка на светот, деновиве ги воодушеви своите фанови со својата мистериозна „рутина за убавина“ за совршен изглед на лицето. Таа објави видео...
Магазин Магазин слајдер Храна

Авокадо – Егзотичен деликатес во разни гастрономски комбинации

Слободен печат
Авокадото е егзотично овошје со необичен изглед сличен на круша. Има зелена груба кора, но мека и вкусна внатрешност, богата со витамини, минерали и други...
Магазин Магазин слајдер Храна

Не фрлајте сѐ во ѓубре – Искористете ги и лушпата и семката од авокадото

Слободен печат
Авокадото кај нас многу ретко се консумира. Сепак, во последно време се зголемува бројот на оние што сакаат да го јадат, при што се внесуваат...
Магазин Магазин слајдер Храна

Шест генијални начини на кои можете да ја искористите кората од авокадото!

Слободен Печат
Авокадото стана трендовска храна. Луѓето го јадат за да го зголемат внесувањето на здрави масти во организмот и споделуваат идеи како да го консумираат ова...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен сојузник во подмладувањето: Авокадото е благодет за здравјето

Слободен печат
Авокадото веќе извесен период го одржува статусот на суперхрана, која е добра и за јадење и за нега на целото тело. Од него може да...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова овошје совршено одговара со секое јадење и има огромен бенефит: Начин како побрзо да го созреете авокадото!

Слободен Печат
Сте купиле авокадо кое се уште не е спремно за јадење? Нема проблем. Всушност, ова овошје често е тврдо како камен при купување, па е...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Чувствувате надуеност во стомакот? Овие работи ќе ви помогнат да го отстраните непријатното чувство

Слободен печат
Дури и најздравите луѓе, доколку јадат обилно или јадат мрсна и зачинета храна, понекогаш чувствуваат надуеност во стомакот. Ваквиот проблем може да се реши со...
Здравје Магазин

Совршен протеински појадок: Печено авокадо со јајце и сланина

Слободен печат
За да го подготвите овој здрав протеински појадок потребни ви се следниве намирници – 2 јајца, 1 авокадо, 30 грама сланина, 30 грама сирење, сок...
Здравје Магазин

Како до рамен стомак без вежбање

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако не сакате диети и интензивна физичка активност, ќе ви помогнат и малите промени кои ќе ги воведете во исхраната. Ви откриваме пет видови на...