1 C
Скопје

Бен Афлек нема среќа во љубовта: По едногодишната врска убавата Ана го остави актерот

Ана де Армас (32) одлучи дека и е доста од љубовта со Бен Афлек (48) и го остави без некоја посебна причина…

Бен Афлек (48) изгледа дека нема среќа во љубовта. Една година по страствената врска со младата Ана, заедничкиот живот во карантин, селењето во голема куќа, запознавањето со децата, прославите на родендените – тој повторно остана без девојка.

Магазниот „People“ наведува дека Ана била таа која одлучила дека и е доста од љубовта со Бен Афлек. Всушност, дека не постои ниту една особена причина зошто таа го оставила, а извори блиски до Ана наведуваат дека таа неверојатно го цени и сака Бен Афлек, но во моментот немаат исти интереси, и дека поради тоа го остава.

Прочитајте и...  ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија
Фото: Профимедиа

Истиот извор тврди дека Бен сето тоа „машки“ го поднел и дека тоа нема да влијае на неговиот став да продолжи да живее здраво, што значи дека раскинувањето со Ана нема да го врати повторно на алкохолот.

Останува да видиме дали актерот ќе ја замени Ана со нова, помлада и подобра девојка или повторно ќе се заврти кон Џенифер Гарнер.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар