Бел градник под бела маичка? Размислете уште еднаш! – Слободен печат
ЕспресоЖенаМода

Бел градник под бела маичка? Размислете уште еднаш!

Оваа боја најубаво се претопува со нијансата на тенот и со тоа е и најневидлив во комбинациите кои вклучуваат облека која се проѕира.

Ако мислите дека белиот градник е невидлив под вашите бели или проѕирни маички, апсолутно не сте во право.

Секоја девојка во својот плакар треба да има бел, црн, но и задолжително барем еден „нјуд“ градник, кој го комбинира со проѕирни и бели блузи и маички.

Оваа боја најубаво се претопува со нијансата на тенот и со тоа е и најневидлив во комбинациите кои вклучуваат облека која се проѕира.

Од друга страна, носењето бел или црн градник не е смртен грев, но секако, тие се апсолутно видливи под вашата облека.

Според некои дами, добро е да се има градник во сите бои, за да можете беспрекорно да го комбинирате со секоја можна облека која ја имате. Но, „нјуд“ градникот е задолжително парче кога е во прашање долната облека.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close