Баерн Минхен стигна до „дупла круна“ - Слободен печат
Спорт

Баерн Минхен стигна до „дупла круна“

За Баварците ова е 19-ти трофеј од националниот куп.

Екипата на Баерн Минхен вечерва на „Олимпискиот стадион” во Берлин го победи Лајпциг со 3:0 во финалето на Германскиот фудбалски куп и на тој начин стигна до „дупла круна”.

Стрелци на головите беа Роберт Левандовски (два) и Кингсли Коман.

За Баварците ова е 19-ти трофеј од националниот куп.

Претходно, Баерн Минхен по 29-ти пат стана шампион на Германија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close