Tag : роберт левандовски

Спорт Фудбал

Баерн Минхен израмни рекорд стар 53 години, даде 17 гола за четири кола (ВИДЕО)

Слободен печат
Европскиот шампион Баерн Минхен оствари рутински триумф на гостувањето кај Арминија Билефелд победувајќи со 1:4. Сите дилеми околу победникот беа разрешени во првото полувреме, а...
Спорт Фудбал

Уште еден доказ зошто Левандовски е најдобриот напаѓач во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред три дена полскиот интернационалец го доби признанието за најдобар фудбалер, воедно и најдобар напаѓач од УЕФА за минатата сезона, а денеска тоа го докажа...
Спорт Фудбал

Томас Милер си тера мајтап со соиграчите кои добија награди од УЕФА (ВИДЕО)

Слободен печат
Баерн Минхен имаше фантастична сезона во која ги освои сите трофеи, Бундеслигата, германскиот Куп и Лигата на шампионите, а во одличен стил ја започна и...
Спорт Фудбал

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат
Признанијата за најдобри фудбалери во минатата сезона, очекувано речиси сите завршија во рацете на фудбалерите на европскиот шампион Баерн Минхен кој имаше перфектна сезона со...
Спорт Фудбал

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат
Откако ова признание се доделува во изменет облик од сезоната 2010/11, помеѓу тројцата финалисти ги нема Аргентинецот Меси и Португалецот Роналдо. Лионел Меси и Кристијано...
Спорт Фудбал

Левандовски е фудбалер на годината во Германија

Слободен печат
По тројната круна која ја освои со Баерн Минхен, Роберт Левандовски доби уште една награда, овој пат тоа е индивидуална и е прогласен за најдобар...
Спорт Фудбал

Ван Гал имал десет трансфер желби во Јунајтед, Вудворд не му исполнил ниту една

Слободен печат
Ван Гал го презеде кормилото на Јунајтед веднаш по завршувањето на Светското првенство во Бразил 2014 година, наследувајќи го Дејвид Мојес кој не ги оправда...
Спорт Фудбал

Баерн последен пат беше европски шампион во 2013 против Левандовски (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден интересен факт пред вечерашното финале во Лигата на шампионите помеѓу Баерн Минхен и ПСЖ на стадионот „Да Луж“ во Лисабон (21.00 часот). Последен пат...
Спорт Фудбал

Левандовски без конкуренција, во обид да го надмине рекордот на Роналдо!

Слободен печат
В недела (23 август) на стадионот „Да Луж“ во Лисабон (Португалија) со почеток од 21.00 часот екипата на Баерн Минхен ќе игра за титулата во...
Спорт Фудбал

ЛШ: Германската машина не запира, Баерн си обезбеди пресметка за трофејот со ПСЖ (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Баерн Минхен по неверојатната победа од 8:2 над Барселона во четвртфиналето, во полуфиналето постигна само три гола но и тие беа доволни за...