• роберт левандовски

ВИДЕО: Шоу на Барселона против Пумас, Каталонците броеја до шест

Фудбалерите на Барселона на најдобар можен начин ја најавија новата сезона, на „Камп Ноу“ пред 80.000 навивачи го победија мексиканскиот Унам Пумас со убедливи 6:0 во „Жоан Кампер“ купот. Два гола даде Педри, а новиот напаѓач Роберт Левандовски постигна еден гол и имаше две асистенции, додека во листата на стрелци се запишаа и Осман Дембеле, …

ВИДЕО: Шоу на Барселона против Пумас, Каталонците броеја до шест Read More »