Арамии украдоа 27 тони јаболка

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица во Ресен.  

Вчера во битолската полиција е пријавено дека од 18 до 20 овој месец од магацин на поранешна фабрика на улицата „29 Ноември“ во Ресен, насилно влегле крадци и украле 30 палети со 56 гајби односно околу 27 тони јаболка. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица во Ресен.
Прочитајте и...  Три пожари во гостиварско, гореа куќа, помошна просторија и шума

Поврзани вести

Приведен крадец што крадел во цркви во Охридско

Слободен печат

Дебрани со расправија и тепачка го нарушиле јавниот ред и мир

Слободен печат

Едно лице почина, четворица повредени откако излетале од пат со автомобил во Богданци

Слободен печат

Три пожари во гостиварско, гореа куќа, помошна просторија и шума

Слободен печат

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian