Апасиев кон новинар: Ај бркај работа! (ВИДЕО)

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев денеска на новинарот Фуркан Салиу му одговори со „Ај, бркај работа“, откако тој пред обвинителството го праша дали знае што е муџахедин и постави повеќе потпрашања.

Апасиев рече дека и нему му се заканувале. Го праша новинарот дали видел дека се заканувале на неговото дете и дека ја пцуеле неговата сопруга.

Откако новинарот инсистираше на одговор, а Апасиев врати со контра прашање, следеше коментар „Ај бркај работа.“

Апасиев кажа дека статуси не брише.

Тој час и половина одговараше на распит кај надлежниот обвинител за фамозната закана „Џабе ни се лижете, сите ќе ве стреламе“ која новиот пратеник ја напиша на Фејсбук по парламентарните избори.

Прочитајте и...  Помпео утре во Хрватска, ќе се разговара за укинување на визите и Ф-16

Апасиев: Ми се закануваат заради Фејсбук објавите

Прочитај повеќе

Анти-ковид вакцината на „Модерна” нема да биде достапна до претседателските избори во САД

Слободен печат

Заев на 8 октомври на средба со Столтенберг во седиштето на НАТО

Слободен печат

Полскиот министер за здравство со предупредување до нацијата: Можна е ескалација на пандемијата

Слободен печат

Рот со порака до Димитров: Ги исполнивте условите, преговорите треба да почнат што побргу

Слободен печат

Црна Гора: Почна новата учебна година под посебни епидемиолошки мерки

Слободен печат

Роденденско изненадување во Берлин: Михаел Рот го пречека Димитров со торта и свеќичка (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Решение на Општина Центар: Рок од три дена за отстранување на челичната конструкција пред гостилницата „Аманет”

Слободен печат

Нема закон за вонредна состојба, затоа има разногласие околу уредбите

Весна Тодоровска

ВМРО-ДПМНЕ на мисла да иницира постапка за импичмент на претседателот Пендаровски

Слободен печат

Песков во име на Путин: Тврдењата на Навални се навредливи и неприфатливи

Слободен печат

Иран на секои 23 секунди пријавува нов случај на коронавирус

Слободен печат

И стар автомобил не може да се купи без кредит

Весна Дамчевска