Ангеловски : ФФМ е на потег, сакам да ја водам Македонија на ЕП

Селекторот Игор Ангеловски однесе Македонија на ЕП но сè уште не се започнати преговорите за нов договор.

Фудбалската репрезентација на Македонија пред 10 дена го оствари најголемиот успех во историјата, обезбеди пласман на Европското првенство, а еден од најзаслужните за овој успех е селекторот Игор Ангеловски.

Ангеловски пет години е на селекторската функција и на 12. ноември му го донесе најголемиот успех на македонскиот фудбал, ја однесе репрезентацијата на Европското првенство, но остана без договор.

Имено, неговиот договор истекува на крајот од годината, но засега преговорите за нов не се започнати, открива Ангеловски во интервју за полскиот „Спорт“.

Актуелниот договор со ФФМ ми завршува на крајот на годинава. Јас мојата работа ја завршив. Сите знаат дека сакам да го водам овој тим на Европското првенство. Досега, никој не разговарам со мене дали ќе останам на позицијата и што ќе се случува понатаму. Сега е ред на ФФМ да го направи следниот чекор – вели Ангеловски.

Прочитајте и...  Тајната на Златан: Прави склекови додека седам на него

Поврзани вести

Фазлији: Занаетчиите погодени од корона-кризата, очекуваат дополнителна помош со следниот пакет мерки

МИА Агенција

Помпео: Ќе ја почнеме транзицијата на власта

Слободен печат

Бајден: САД се подготвени да го водат светот

Слободен печат

Во болниците има уште слободни кревети

Слободен печат

Буџетот во Собранието, за власта реален, за опозицијата безидеен

Слободен печат

Трета годишна конференција „Е-трговија и ковид-19“

Слободен печат

Остави Коментар