Анџелина Џоли во фустанот кој е хит летово и секоја жена ја прави да изгледа како божица! (ФОТО)

Анџелина Џоли можеме ретко да ја забележиме во светли тонови. Таа е верна на црните модни комбинации, а мораме да признаеме дека и светлите бои ѝ стојат одлично, особено белата.

Овој пат таа излезе од зоната на комфортот и облече модел на фустан кој не е карактеристичен за неа.

профимедиа

Лелеавиот и долг фустан дава доза на женственост и елеганција, а ременот околу струкот визуелно креира фигура на песочен часовник. Белата боја е идеална за летните денови, а во овој крој секоја жена изгледа како грчка божица.

Актерката се одлучила за кафени папучи кои се актуелни оваа сезона и бела чанта. Едноставната рамна коса одлично се вклопила со овој стајлинг.

профимедиа

Ваквиот модел на фустан е апсолутен хит. Доколку барате фустан во кој вреди да се инвестира и во кој ќе изгледате одлично, ова е вистинскиот модел.

Прочитајте и...  Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски