Алигатор влезе во морнарска база на САД – На моќниот рептил не му пречела ниту оградата од ДВА МЕТРИ (ВИДЕО)

Снимката од алигатор како се прекачува преку ограда од жичена ограда во САД стана хит на социјалните мрежи.

Големиот рептил успеал да премине преку оградата висока два метри и влезе во морнарската база во Џексонвил, Флорида.

Publiée par Christina Stewart sur Samedi 17 août 2019

Видеото собра повеќе од 300.000 прегледи. Според извори од базата, тие немаат намера да го тргнат влекачот, доколку тоа не претставува опасност за локалните жители.

Прочитајте и...  Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Прочитај повеќе

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат

Демант од романското Министерство за здравство: Нема потврден случај на коронавирус

Слободен печат