1 C
Скопје

Албанска пејачка сними спот со ЕКСПЛИЦИТНИ СЦЕНИ во православна црква во Косово! (ВИДЕО)

Балканските медиуми деновиве пишуваат за спотот на пејачката Албана Азизи, кој е снимен во црквата Свети Никола во Ново Брдо во близина на Приштина.

Албанската пејачка не чувствувала дека треба да бара дозвола од српската православна црква и поради овој спот наишла на големи осудувања од јавноста.

принтскрин

„Оскудно облечена, потпрена на православниот храм, пее “провокативен“ текст“!, пишуваат медиумите за спотот на пејачката.

„О, мој боже, толку е добро што не сакам да си заминам. Дури и мајка ми знае дека си лош за мене. Одам со другарките да пијам, облеков фустан, срцето ќе ти излезе“ – зборовите од песната “Sa mire ta bona“ која ја пее младата пејачка.

Албана Азизи по петекло е од Албанија, но има швајцарско државјанство. Родена е во Берн, студира стоматологија и музика на конзерваториум, а сега одлучила да се пробие и во музичкиот свет.

Проверениот рецепт за привлекување внимание на снимање на провокативен спот во црква дефинитивно не го измисли Албана. Нејзината колешка Ера Истрефи уште во 2014-та година сними контроверзен спот во храмот на Христос во Приштина. И тогаш реакциите беа исти.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар