АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски.

Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на АЕК Ларнака.

Во овој тим веќе настапуваат двајца наши интернационалци, Иван Тричковски и Даниел Мојсов кој неодамна ја продолжи соработката со оваа екипа.

29-годишниот играч од средниот ред досега ги бранеше боите на Хапоел Тел Авив, а претходно беше дел уште од Пелистер, Борац Чачак, Работнички, Берое, Вардар и Ференцварош.

Спировски вели е дека среќен и задоволен што е во новиот клуб и ќе го даде максимумот за остварување на целите и ги направат среќни навивачите.

Прочитајте и...  НБА играч излегол по храна, доби десетдневен карантин

Прочитај повеќе

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат

Кои екипи се најголеми корона губитници?

Слободен печат

Ибрахимовиќ се потсетува на времето во Јувентус: Доколку тоа и го направија на првата ѕвезда, мене ќе ме убијат

Слободен печат

Светот му се смее на најскапиот дефанзивец: Мегваер чуваше свој играч кога Саутемптон даде гол (ВИДЕО)

Слободен печат