Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Искусниот македонски одбранбен фудбалер одлучи да потпише нов договор на една година со кипарскиот клуб.

Како што официјално потврдија денеска од кипарскиот клуб, нашиот дефанзивец и во следната сезона ќе ги брани боите на АЕК Ларнака во чии редови настапува и Иван Тричковски.

Даниел Мојсов (32) вкупно четири и пол години е дел од екипата, одлучи да потпише нов договор на една година.

Досега запиша 89 настапи во кипарскиот шампионат, 14 во купот, еден во Суперкупот и 25 во Европа.

Исто така петпати се запиша во листата на стрелците во сите натпреварувања.

Во кариерата на клупски план ги бранеше и боите на Тиквеш, Македонија ЃП, Вардар, Војводина, Бран, Лирс и Адана Демирспор.

Прочитајте и...  Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Прочитај повеќе

Лорис за инцидентот со Сон: Тоа што се случи е дел од фудбалот!

Слободен печат

Следниот турнир на Ѓоковиќ ќе биде „Ролан Гарос“!?

Слободен печат

Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Слободен печат

Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Слободен печат

Мурињо ја забележа 200 победа во Премиер лигата

Слободен печат

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат