Еден тешко повреден во сообраќајка на скопската обиколница

Фото: Слободен печат/Д. Митрески

Вчера во 7.50 часот било пријавено дека на скопската обиколница, во близина на клучка „Стајковци”, патничко возило „фолксваген”, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.И.(22) од с.Арачиново, скопско, излетало надвор од коловозот. Во несреќата возачот и сопатникот С.И.(20) од с.Арачиново се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот