Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Максимилијан Ибрахимовиќ, синот на Златан Ибрахимовиќ покажува неверојатен талент за фудбал, барем според видеото кое кружи на интернет.

Синот на Златан Ибрахимовиќ покажа дека би можел да биде вистински фудбалски наследник.

Максимилијан Ибрахимовиќ, синот на Златан Ибрахимовиќ покажува неверојатен талент за фудбал, барем според видеото кое кружи на интернет.

Максимилијан кој има 13 години постигна неверојатен гол на начин како што тоа го прави неговиот татко.

После центаршутот од десната страна, со акробација ја зафати топката и ја испрати во противничката мрежа.

Неодамна и младиот македонски репрезентативец Дарко Чурлинов на тренинг на својот клуб Штутгарт имаше гол во стилот на легендарниот Ибра.

Прочитајте и...  Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Прочитај повеќе

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат