Зимско засилување во Милан од Премиер лигата?

Рикардо Родригез е пред излезните врати на Милан, Тео Ернандез сега е на неговата позиција покрај левата аут линија, па затoа ќе се обидат „росонерите“ да го продадат нивниот искусен дефанзивец во јануари.

Според италијанските медиуми, три екипи покажаа интерес за поранешниот играч на Волфсбург. Во прашање се две екипи од Бундес лигата, Борусија Дортмунд и Шалке, но и еден клуб од Премиер лигата, Евертон кој има кадровски проблеми поради повреди.

Интересно е тоа што токму „карамелите“ би можеле да ги засилат „росонерите“ во текот на јануари. Имено, Мино Рајола на Милан му го нуди Мојз Кин од „Гудисон“, како алтернатива за Златан Ибрахимовиќ.

Искусниот Швеѓанец бара големи пари, а наводно би можел да добие и понуда од Премиер лигата, па „росонерите“ би можеле да се откажат и го свртат вниманието кон младиот напаѓач на Еветон, кој минатото лето дојде во Ливерпул од Јувентус, но не ги оправда очекувањата.

Прочитајте и...  Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Евертон за неговите услуги платија 27,5 милиони евра, па немаат намера така лесно да се ослободат од своите играчи. Од заинтересираните екипи, помеѓу кои е и Рома, би можеле да се обидат да го доведат евентуално како позајмица.

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат