8 C
Скопје

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Тренерот на Реал Мадрид вели дека му се смачија приказните дека неговиот тим има постојана помош од судиите.

Реал Мадрид денеска идентично како и во претходното коло успеа да победи со минимален резултат и тоа со гол од пенал. Но, денешната средба против Атлетик Билбао помина во знакот на контроверзните одлуки на судијата и на ВАР технологијата.

Во 73. минута бекот на Реал Мадрид, Марсело беше нагазен од противничкиот играч по што беше досуден пенал кој го реализира Серхио Рамос.
Но, подоцна се случи идентична ситуација во шеснаесетникот на Реал Мадрид кога Рамос го напази противникот, но судијата и ВАР собата останаа неми.

– Уморен сум од приказните дека победуваме благодарение на судиите, Реал Мадрид заслужува респект. Никој нема да не оттргне од нашата цел, ова беше важна победа. Го направивме тоа што моравме да го направиме но додека и теоретски не ја обезбедиме титулата нема да има опуштање – изјави Зидан.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Страшна контра, репрезентативец на Конго како „Брзата птица итрица“!

Поврзани вести

ВИДЕО: Швајцарски скијач падна на глава при брзина од 145 км/час!

Слободен печат

СП: Македонските ракометари убедливо поразени и од Русија!

Слободен печат

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен печат

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

Слободен печат

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Слободен печат

Остави Коментар