Жежок бакнеж помеѓу Рамуш Харадинај и сопругата Анита (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Жежок бакнеж помеѓу Рамуш Харадинај и сопругата Анита (ВИДЕО)

Парот Харадинај во невидено расположение разменија бакнеж пред насобрана толпа

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, заедно со неговата сопруга Анита, им се придружија синоќа на големиот број на навивачи на плоштадот во Приштина кои на отворено го следеа натпреварот Косово-Англија.

Првиот гол на Косово во правата секунда од натпреварот им донесе голема радост на многумина Косовци, пренесува Клан Косова.

Рамуш Харадинај и неговата сопруга Анита го прославија овој момент со жежок бакнеж.

Расположението на парот Харадинај не го променија ниту петте гола што ги доби Косово во остатокот од мечот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close