-2 C
Скопје

Жена пријавила дека и ги нема малолетните внуки, се сомнева дека работат во угостителски објект

Баба пријавила во полиција дека нејзините две внуки се оддалечиле од домот, а таа се сомнева дека работат во угостителски објект во струмичко село, информира МВР.

-На 12.07.2020 во 19.30 часот во Полициската станица Радовиш, Е.К.(66) од с.Злеово, радовишко, пријавила дека на 10.07.2020, во периодот од 15.00 до 20.00 часот, нејзините две внуки Ј.К.(14) и А.К.(16) се оддалечиле од домот- стои во дневниот билтен на МВР.

Според пријавеното, таа се сомнева дека тие работат во угостителски објект во село Сарај, струмичко.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Прочитајте и...  Изречени 381 казна за неносење маска

Поврзани вести

Скопјанец нападнал обезбедување на казино, па завршил во полициска станица

Слободен печат

Приведен 40-годишен Кичевец поради хероин

Слободен печат

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Остави Коментар