Заврши карантинот за фудбалерите на Јувентус

Откако Даниеле Ругани беше позитивен на коронавирусот, а по него позитивни беа и Блез Матуиди и Пауло Дибала, управата на „старата дама“ одлучи целата екипа да ја прати во самоизолација.

Денеска изолацијата за фудбалерите заврши, потврди еден од најискусните во тимот, Леонардо Бонучи, кој исто така откри како фудбалерите се подготвуваа додека додека беа во карантин.

– Добро сум, но изминатите денови беше навистина тешко. Самоизолацијата заврши денеска, а јас имав среќа и немам никакви симптоми. Секое утро добиваме порака со вежби кои треба да ги правиме. Моите тренинзи траат околу три часа и тоа секое попладне – вели Бонучи.

Прочитајте и...  За Новак нема зима, тенис се игра и со тави за готвење (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Излечени 10 фудбалери на Валенсија од коронавирусот!

Слободен печат

Играчите на Шалке тренираат, социјално дистанцирани! (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо нов „светец“ или ќе се врати во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат

Денот кога Ѓоковиќ ја промени историјата на светскиот тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

И судиите вежбаат во изолација: Аут, прекршок, офсајд..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Откажан Грен слем турнирот „Вимблдон“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Генијално: Нема Лига на шампиони? Нема проблеми за Боатенг! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нејмар го замени ПСЖ со јужнокорејскиот Улсан (ФОТО)

Слободен печат

 Базените затворени, коронавирусот го направи своето, на суво останаа 700-800 пливачи

Благоја Георгиевски

Прекречен муралот посветен на Коби и Џиана, фановите гневни (ФОТО)

Слободен печат

Конечна одлука на УЕФА: Завршницата на Лигата на шампионите и Лигата на Европа во август

Слободен печат

Унгарската пливачка ја зарази со корона цела репрезентација

Слободен печат