Tag : леонардо бонучи

Спорт Фудбал

Буфон е прв фудбалер во Серија А со десет титули

Слободен печат
Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, влезе во историјата на Серија А како првиот фудбалер кој освоил 10 шампионски титули. Буфон сите титули ги освои...
Спорт Фудбал

Заврши карантинот за фудбалерите на Јувентус

Слободен печат
Откако Даниеле Ругани беше позитивен на коронавирусот, а по него позитивни беа и Блез Матуиди и Пауло Дибала, управата на „старата дама“ одлучи целата екипа...
Спорт Фудбал

Поради Мурињо не го сакаат Тотенхем за ривал во ЛШ!

Слободен печат
Мурињо седна на клупата на Тотенхем после отказот кој го доби Маурисио Покетино. Португалецот почна успешно со лондонскиот клуб со победа во Премиер лигата над...
Спорт Фудбал

Бонучи го продолжи договорот со Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат
Леонардо Бонучи (32) официјално потпиша нов договор денеска со Јувентус кој ќе трае до 2024 година. Дефанзивецот се врати во дресот на Јуве од Милан...
Спорт Фудбал

Бонучи: Расизмот не треба да постои во 2019 година

Слободен печат
Моисе Кин во 85. минута постигна гол против Каљари, а во текот на натпреварот постојано беше цел на навреди од трибините. Кога го постигна вториот...