ЗАВЕДУВАЛ МАЛОЛЕТНИЧКИ: Откриен нов скандал од минатото на скандалозниот пејач

Р’н’Б ѕвездата Р. Кели е познат по неговото скандалозно минато кога се во прашање сексуалните злоупотреби, а пред помалку од еден месец во Чикаго се најде пред судот поради 18 обвиненија за вакво дело.

Овојпат две жени пријавиле дека пејачот во 2001 од нив барал да изведуваат стриптиз и одредени сексуални услуги, а и двете во тоа време биле малолетни.

Едната од нив сакала негов автограм, а тој ѝ понудил 200 долари за да се соблече. Нејзиниот адвокат за медиумите изјавил дека таа иако сега не е дете, сè уште е жртва на Р. Кели и постои голема можност ова дело да биде додадено во неговата долга листа на обвиненија за сексуална злоупотреба.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат