2 C
Скопје

Tag : обвинение

Вести Свет

Обвинителството на државата Њујорк почна истрага против гувернерот Куомо

Слободен печат
Обвинителството на американската сојузна држава Њујорк доби одобрение да отвори истрага против гувернерот Ендру Куомо под обвинение за сексуално вознемирување. – Денеска добивме мотивациско писмо...
Вести Хроника

ОЈО Скопје со обвинение против шест лица меѓу кои и нотарка: Со ќотек го принудувале да им препише автомобил без да му платат

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје денеска поднесе обвинение за изнуда против шест лица. Како што е наведено во соопштението од ОЈО Скопје,...
Вести Македонија Слајдер

ОЈО Скопје со обвинение против 36 лица: Одобрувале и издавале возачки дозволи за лица без положен возачки испит

Слободен печат
Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 36 лица од кои петмина се товарат за продолжено кривично...
Вести Хроника

Поднесено обвинение за злоупотреби при издавањето возачки дозволи

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против 36 лица, од кои петмина се товарат за продолжено кривично дело...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Азија Арџенто со ново обвинение: Режисерот Роб Коен ме силуваше додека го снимавме филмот „Брзи и бесни“

Слободен печат
Итлијанската актерка го обвини режисерот Роб Коен дека додека работеле на блокбастерот „Брзи и бесни“ тој сексуално ја злоупотребувал. Инаку Азија е првата актерка која...
Вести Македонија Слајдер

ОЈО Скопје: Двете лица кои се закануваа во автобус на ЈСП со „убивање и киселина“ ќе одговараат за насилство

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица, жители на скопски села, на возраст од 31 година кои како соизвршители сториле кривичното дело...
Вести Македонија

По една година обвинение за предизвикување тешка верижна сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето...
Хроника

Обвинение за група која шверцувала мигранти

По спроведена истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд –Скопје поднесе Обвинителен...
Вести Македонија Слајдер

За незаконски ископ и шверц на артефакти: ОЈО со обвинение против осум лица меѓу кои и епидемиологот Вело Маркоски

Слободен печат
Обвинение за незаконски археолошки истражувања и шверц на артефакти за стекнување на личен профит е поднесено против осум лица меѓу кои и познатиот македонски епидемиолог...
Слајдер Хроника

Обвинение против 55-годишен скопјанец за силување

Слободен печат
По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против скопјанец на 55-годишна возраст, кој се товари дека го...