Tag : сексуална злоупотреба

Вести Свет

Папата Франциск прифати оставка на кардинал кој е обвинет дека прикривал сексуална злоупотреба

Слободен печат
Папата Франциск денеска ја прифати оставката на кардиналот Филип Барбарин, кој е обвинет дека го прикривал сексуалното злоставување во Католичката црква. Барбарин (69) е највисок...
Вести Свет

САД: Киднапирано девојче преку Снепчет се спаси од силувачи

Слободен печат
Четрнаесетгодишно девојче успеало да се спаси од тројца киднапери во Северна Калифорнија, благодарение на социјалната мрежа Снепчет. Петнаесетгодишниот Алберт Томас Васкес во вторникот на девојчето...
Вести Свет

Папата Франциск одлучи: Римокатоличката црква повеќе нема да ги крие сторителите на сексуални злоупотреби

Слободен печат
Папата Франциск денеска внесе големи промени во начинот на кој Римокатоличката црква ќе се занимава со случаите на сексуално злоупотребување, укинувајќи го правилото на „понтификална...
Вести Свет

Мистериозниот твит на жртвата на Епстајн отвори нови прашања за мрежата на моќници поврзани со милионерот

Слободен печат
По интервјуто во кое обвинува познати личности како принцот Ендрју за сексуално искористување, Вирџинија Робертс објави вознемирувачка порака на Твитер во која ја информира јавноста...
Вести Свет

ПОЛИЦАЈКА ВО ВЕЛС МОРАШЕ ДА ДАДЕ ОТКАЗ: Спиела со жртва на сексуална злоупотреба која требала да ја чува

Слободен печат
Полицајката Андреа Грифитс (44) даде отказ откако е откриена нејзината афера со жртва на сексуална злоупотреба, која ѝ била доверена на старателство во 2015 година,...
Вести Регион

ЕП усвои Резолуција за права на децата: Ќе се активира борбата против експлоатација и сексуална злоупотреба на деца

Слободен печат
Европскиот парламент денеска усвои Резолуција со која повикува на борба против експлоатација, принудните бракови и сексуална злоупотреба на деца. Европратениците повикаа и на акција во...
Вести Свет

Сексуално злоупотребувал кози, овци и крави, а неговите болни намери ги открил бикот

Слободен печат
Андреас Ф. повеќе години на својот имот во едно село во Швајцарија животните ги третирал како сексуални објекти. Неговиот перверзен нагон е откриен откако за...
Вести Свет

Монструмот кој киднапираше момче и десет години го чуваше како роб, 20 години зад решетки

Слободен печат
Едуард Викторовиќ Никитин (42), кој киднапирал момче старо девет години и повеќе од една деценија го држел како сексуален роб, доби 20-годишна казна во строго...
Вести Регион

ИСПОВЕД: Со години ме силуваа и малтретираа зошто сакам девојки (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога имав 13 години, првпат бев силувана затоа што бев заљубена во девојка која имаше исто име како едно овошје. Потоа, секојдневно добивав ќотек. Шамарите...
Еспресо Шоу биз

ЗАВЕДУВАЛ МАЛОЛЕТНИЧКИ: Откриен нов скандал од минатото на скандалозниот пејач

Слободен печат
Тој барал сексуални услуги и нудел пари на малолетно лице...