За жените во 40-те години! Вакви фризури се идеални за вашата возраст! (ФОТО)

Животот на некои жени започнува дури откако ќе влезат во 40-тите години. Па затоа, многу од нив се одлучуваат да го освежат својот изглед. Ова се годините кога е вистинско време максимално да се посветите на себе и на својот изглед.

Соодветната фризура ќе ја нагласи вашата женственост и убавина. Па затоа, ви предлагаме фризура што ќе ве прероди.

Станува збор за боб-фризурата. Оваа едноставна фризура може да се носи на повеќе начини: слоевито скратена, без кркми и со кркми. Можете да ја фенирате рамно или со кадрици.

Погодна е за жените со повеќе од 40 години, бидејќи ја оживува тенката и ослабена коса.

Лесно и брзо се фенира, а одлично ги крие брчките од лицето и вратот.

Прочитајте и...  Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Погледнете ги фотографиите и одберете ја онаа фризура што вам најмногу ви одговара…

 

View this post on Instagram

 

Night 2 of graduated bob cut #cosmetologyschool #bobhaircut

A post shared by Marta Lengyel (@designsby_marta) on

 

View this post on Instagram

 

A huge transformation to give this beautiful girl a cute haircut! 😍 (Color Not Done By Me)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀#haircutideas #haircutsforwomen #longtoshort #blonde #haircut #bob #hairspiration #hairinspiration #hairoftheday #curlsforthegirls #hairstyling #beforeandafterhair #hairstyles #hairtransformation #hairofinstagram #hairart #bobhaircut #hair #hairstylist #pennsylvaniahair #hairideas #shorthairstyles #curledhair #hairvideos #curls #lovehair #transformation #longhair #hairgoals #longtoshorthair

A post shared by Rebecca (@rebeccas.shears) on

 

View this post on Instagram

 

Enjoyed doing this haircut so much💇‍♀️ #mintsalonlodi #hairhandcrafted #getminted🌱 #bobhaircut #davinesproducts #davinessalon #hairby_ashleykd

A post shared by Ashley (@ashley_mintsalonlodi) on

 

View this post on Instagram

 

#bobhaircut #balayageombre #balayage

A post shared by DanieleParrucchieri (@daniele_parrucchieri) on

Прочитај повеќе

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат