За жените во 40-те години! Вакви фризури се идеални за вашата возраст! (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинУбавина

За жените во 40-те години! Вакви фризури се идеални за вашата возраст! (ФОТО)

Соодветната фризура ќе ја нагласи вашата женственост и убавина. Па затоа, ви предлагаме фризура што ќе ве прероди.

Животот на некои жени започнува дури откако ќе влезат во 40-тите години. Па затоа, многу од нив се одлучуваат да го освежат својот изглед. Ова се годините кога е вистинско време максимално да се посветите на себе и на својот изглед.

Соодветната фризура ќе ја нагласи вашата женственост и убавина. Па затоа, ви предлагаме фризура што ќе ве прероди.

Станува збор за боб-фризурата. Оваа едноставна фризура може да се носи на повеќе начини: слоевито скратена, без кркми и со кркми. Можете да ја фенирате рамно или со кадрици.

Погодна е за жените со повеќе од 40 години, бидејќи ја оживува тенката и ослабена коса.

Лесно и брзо се фенира, а одлично ги крие брчките од лицето и вратот.

Погледнете ги фотографиите и одберете ја онаа фризура што вам најмногу ви одговара…

 

View this post on Instagram

 

Night 2 of graduated bob cut #cosmetologyschool #bobhaircut

A post shared by Marta Lengyel (@designsby_marta) on

 

View this post on Instagram

 

A huge transformation to give this beautiful girl a cute haircut! 😍 (Color Not Done By Me)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀#haircutideas #haircutsforwomen #longtoshort #blonde #haircut #bob #hairspiration #hairinspiration #hairoftheday #curlsforthegirls #hairstyling #beforeandafterhair #hairstyles #hairtransformation #hairofinstagram #hairart #bobhaircut #hair #hairstylist #pennsylvaniahair #hairideas #shorthairstyles #curledhair #hairvideos #curls #lovehair #transformation #longhair #hairgoals #longtoshorthair

A post shared by Rebecca (@rebeccas.shears) on

 

View this post on Instagram

 

#bobhaircut #balayageombre #balayage

A post shared by DanieleParrucchieri (@daniele_parrucchieri) on

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close