За Арсенал нема спас, ново разочарување на „Емирати“! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од 15. коло во најсилното англиско фудбалско првенство составот на Арсенал повторно ги разочара своите навивачи откако загуби со 1:2 (0:1) од екипата на Брајтон.

После првото полувреме водеа играчите на менаџерот Потер со погодокот на Вебстер кој најдобро се снајде во казнетиот простор на „топчиите“ во 36. минута од средбата.

На стартот од вториот дел израмнија домаќините преку Лаказет после убавиот изведен слободен удар на Озил (50`) на стадионот „Емирати“ во Лондон.

Во 80. минута шок за тимот на Љунгберг, Муј го пронајде Мопе кој со глава ја смести топката во мрежата на Лено.

Се одигра уште еден меч во Премиер лигата, Њукасл како гостин со 0:2 триумфираше над Шефинд јунајтед со погодоците на Сент-Максимин и Шелви.

Прочитајте и...  Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

На табелата Арсенал кој од 6 октомври нема премиерлигашка победа се наоѓа дури на 10. место со 19 бодови, колку што имаат и Шефилд јунајтед на 10-та и Њукасл на 11-та позиција.

Брајтон кој ја прекина негативната серија од три порази по ред се искачи на 13. место со 18 бодови.

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат