8 C
Скопје

Tag : брајтон

Спорт Фудбал

Ливерпул во судиското продолжение остана без победата

Слободен печат
Брајтон и Ливерпул одиграа 1:1 во 10. коло од Премиер лигата откако домашниот тим до бодот дојде со голот на Паскал Грос од пенал во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лидери во Премиер лигата после 32 години!

Слободен печат
Фудбалерите на Саутемптон го совладаа Њукасл на домашен терен со 2:0, во првиот натпревар од осмото коло во Премиер лигата и се искачија на првото...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Бејл како во старите добри времиња!

Слободен печат
Тотенхем вечерва во Лондон ја забележа и четвртата победа сезонава во Премиер лигата откако со 2:1 славеше против Брајтон. После првото полувреме играчите на Жозе...
Спорт Фудбал

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед во еден крајно драматичен натпревар успеа да слави на гостувањето кај екипата на Брајтон (2:3). Иако се слушна последниот судиски свиреж при резултат...
Спорт Фудбал

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед ја забележа првата победа во Премиер лигата, откако со 2:3 го совлада Брајтон во рамките од третото коло. Триумфот на „црвените ѓаволи“ го...
Спорт Фудбал

Челси со победа ја стартуваше Премиер лигата

Слободен печат
Екипата која во летниот преоден рок потроши највеќе пари на засилувања, Челси со победа од 1:3 ја отвори новата сезона во Премиер лигата. Иако менаџерот...
Спорт Фудбал

Англичаните дочекаа навивачи на стадионите: Прв тим кој ќе игра е Челси

Слободен печат
Во претстојниот викенд Брајтон и Челси ќе одиграат пријателски натпревар и на него ќе биде дозволено присуство на навивачи во одреден број. Англиската влада одлучи...
Спорт Фудбал

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат
Манчестер сити повторно забележа убедлив триум во Премиер лигата, со 0:5 го совладаа Брајтон. Ова беше трети натпревар во последните шест кола „граѓаните“ да победуваат...
Спорт Фудбал

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат
Новиот шампион во Премиер лигата, Ливерпул им се врати на победите по дебаклот од Манчестер сити и ја оствари втората победа по ред. Овој пат...
Спорт Фудбал

Премногу случајности во еден гол: Фернандеш како Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот интернационалец Бруно Фернандеш во стилот на својот сонародник Кристијано Роналдо. Фернандеш игра одлично откако стана играч на Манчестер јунајтед, а тоа го докажа уште...