4 C
Скопје

„WhatsApp“ не отстапува од својата политика за приватност на корисниците

Компанијата „WhatsApp“ во сопственост на „Facebook“ соопшти дека ќе ги извести корисниците за нивната политика за приватност во „следните недели“.

Тие велат дека овојпат ќе обезбедат повеќе информации за промените пред да биде побарано од корисниците да се согласат на новите услови.

Во следните недели, ќе прикажеме порака во „WhatsApp“ со повеќе информации што луѓето ќе можат да ги прочитаат“, известуваат од компанијата.

unsplash

Вклучивме и повеќе информации за да се обидеме да ги решиме проблемите за кои имаше реакции. На крајот, ќе почнеме да ги потсетуваме луѓето да ги прегледуваат и прифаќаат овие ажурирања за да продолжат да ги користат услугите“, додатоа тие.unsplash

Политиката за приватност е истата што компанијата ја воведе во јанауари, што на крајот беше одложено по низата негативни реакции во јавноста.

Прочитајте и...  Виц на денот: Кокошки

Портпаролот на „WhatsApp“ потврди дека корисниците на крајот ќе мора да се согласат на новите услуги до 15 мај, кога ќе стапи на сила новата политика, пишува „Engadget

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 3 март: Ви претстојат позитивни промени во љубовта

Слободен Печат

Виц на денот: Кокошки

Слободен печат

На денешен ден – 3 март

Слободен Печат

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

Остави Коментар