Голема победа за осминафинале на Македонците на СП!

Денеска на СП продолжија возбудувањата со дуелите од третото коло и полека се откриваат имињата кои претендираат за настап во елиминациските борби.

Во рамките од третото коло во групата Ц од Светското кадетско првенство што се одржува во нашата земја, кадетската репрезентацијата на Македонија славеше во СЦ „Борис Трајковски“ со 27:25 (12:9).

Најефикасен беше Серафимов кој запиша 10 голови, три помалку Костески.

После три кола на СП со максимални шест бодови води Данска, пред Македонија и Јапонија кои имаат по четири, следуваат Бахреин и Аргентина по два, а без бодови е репрезентацијата на Нигерија.

Во наредното четврто коло нашите ракометни надежи в недела од 20.30 часот ќе ги одмери силите против Данска, а еден ден подоцна во истиот термин ривал во последната петта рунда од групната фаза е Јапонија.

Прочитајте и...  „Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет − 7 =

Прочитај повеќе

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат