Возило „Голф 5“ удрило во жена кај Бит пазар, повредената со тешки телесни повреди пренесена на клиника

Возило „Голф 5“ удрило пешак кај Бит-пазар, јавува ТВ21.

Според првичните информации, повредена е една жена која се здобила со тешки телесни повреди и итно е префрлена и хоспитализирана на клиника.

Очевидци на настанот сведочат дека брзата помош пристигнала по 15 до 20 минути од пријавата за несреќата, а доцнела и полицијата.

Се врши увид на лице место, по што ќе се утврдат причините за несреќата.

Видео на денот