33.8 C
Скопје

Во Велес ограбена обложувалница

Синоќа  околу 23.15 часот во СВР Велес било пријавено дека едно лице со закана кон вработената, одзело пари од дневниот промет во обложувалница на ул.„Благој Ѓорев” во Велес

Како што информира портпаролот на велешката полиција Верољуб Додевски, се преземаат мерки за расчистување на случајот

Поврзани вести

Тетовец телефонски барал пари од српски државјани за наводни сообраќајки во кои загинале нивни блиски

Во Скопје вчера казнети 241 возачи

Слободен печат

106 санкционирани возачи во Сарај

Слободен печат

Тешка сообраќајка кај „Скопјанка“ утринава- се судрија комбе и автомобил

Слободен печат

Осуммина Турци натепале тројца во Центар

Слободен печат

Во Аеродром гореше „пасат“

Слободен печат

Остави Коментар