26 C
Скопје

ВИДЕО: Заврши заложничката драма во Санкт Петербург, Денис Белтјуков се предаде

Мажот кој руските медиуми го именуваат како Денис Белтјуков во предградие на Санкт Петербург, Колпино, држеше во заложништво шест деца, се предаде на полицијата.

Како што јавија руските медими децата од станот биле извадени од лекарите.

Претходно, Министерството за внатрешни работи во Санкт Петербург соопшти дека полицијата добила повик од жена која била исфрлена од станот од страна на сопругот. Тој потоа се заклучил во станот заедно со шесте деца на возраст од три до 15 години.

Мажот бил појан и вооружен со секира, а мотив за инцидентот биле брачните недоразбирања помеѓу него и сопругата.

ВИДЕО | Заложничка драма во Санкт Петербург: Татко со секира ги држи шесте деца во стан, се заканува дека ќе ги убие

 

Поврзани вести

МОН: Дигитализацијата на материјалите за учење нема и не треба да ја одмине нашата земја

Слободен печат

Русија ја регистрираше еднокомпонентната вакцина Спутник лајт

МИА Агенција

Шилегов: Градските пари не се прелеваат на сметката на „Армор плус” за противпожарната скала, нема конфликт на интереси

Слободен печат

Кацарска за СП: Без рационален пристап Македонија и Бугарија нема да најдат решение

Синдикатот на полицијата во Македонија в сабота на протест

Слободен печат

Во штипското училиште „Гоце Делчев” се инвестираат речиси 20 милиони денари

Слободен печат

Остави Коментар