Tag : секира

Вести Свет

ВИДЕО: Заврши заложничката драма во Санкт Петербург, Денис Белтјуков се предаде

И.И.
Мажот кој руските медиуми го именуваат како Денис Белтјуков во предградие на Санкт Петербург, Колпино, држеше во заложништво шест деца, се предаде на полицијата. Кадры с...
Хроника

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат
Ноќеска во 00.20 часот во Кочани полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода Б.В.(42) од Кочани постапувајќи по претходна пријава на В.Б.(41)...
Вести Регион

Грк со секира масакрирал три лица во даночна служба во Козани

МИА Агенција
Од засега непознати причини, во даночната служба во грчкиот град Козани, влетал маж и со секира им нанел повреди на тројца службеници, додека пак една...
Хроника

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат
Скопјанец утрово околу 6 часот ја нападнал сопругата со секира додека спиела во нивиот дом во населбата Дрма, а по неколку часа бил најден мртов...
Хроника

Во полиција пријавен напад со секира и закани на Фејсбук

Слободен печат
На 08.06.2020 околу 21.15 часот во Полициската станица Свети Николе, А.В.(43) од Лозово пријавил дека во село Сарамзалино, општина Лозово, Б.В.(35) од село Сарамзалино му...
Хроника

Лице од Гостивар со нож и секира нападнал татко и син

Слободен печат
Гостиварец завршил во полициска станица откако бил пријавен дека синоќа физички нападнал татко и син. Во пресметката, пријавениот се заканувал со нож и секира. Според...
Хроника

Приведен жител на Шипковица зошто му се заканувал со секира на соселанецот

Слободен печат
Дваесет и седум годишен жител на Шипковица пријавил дека вчера околу 13 часот и 30 минути негов соселанец го нападнал, па му се заканувал со...
Хроника

Приведен кавадарчанец кој со секира упатувал закани кон соседот

Слободен печат
Кавадарчанец со секира се заканувал на соседот, по што бил приведен, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. В.Ѓ.(51) од Кавадарци синоќа во 20.30...
Вести Регион

Србија: Со секира го удрил поранешниот дечко на неговата девојка, таа сведочела на монструозното убиство

Слободен печат
Полицијата во Нови Сад го уапси Стефан Станојевиќ (25) под сомниение дека на 31 декември го убил Ѓорѓе Јовановиќ (23) со удар со секира во...
Вести Македонија

Уапсен малолетник кој со секира усмрти две кучиња

Слободен печат
Вечерва бил приведен убиецот на Гоца и Макс – двете кучиња од населбата Аеродром кои беа крвнички убиени со секира во септември годинава, дознава А1on....