5 C
Скопје

ВИДЕО | Заложничка драма во Санкт Петербург: Татко со секира ги држи шесте деца во стан, се заканува дека ќе ги убие

Во стан во Колпино, предградие на Санкт Петербург, вооружен маж со секира држи во заложништво шест деца, јавуваат руските медиуми.

Извор од силите за безбедност за агенцијата РИА Новости изјавил дека мажот е во алкохолизирана состојба и дека полицијата ја контактирала неговата сопруга која не можела да влезе во станот.

Полицијата е во преговори и со мажот кој досега не испорачал ниту едно барање.

Прочитајте и...  Анализа на НБ за меѓународната инвестициска позиција на македонската економија и на земјите од регионот

Агенцијата ТАСС пренесува дека се забарикадирал во станот со децата, а како причина за земање на децата како заложници се шпекулира со конфликт со неговата сопруга.

Лицето е идентификувано како 38-годишниот Денис Белтјоков.

Поврзани вести

Студија: Мадрид, Антверпен и Торино се најзагадени градови од азот диоксид во Европа

Слободен печат

Заев: Нема разговори за идентитетот и јазикот

Слободен печат

Хоџа и Нуредини во Анкара: Создаваме можности за нови инвестиции и соработка во областа на одржливо управување со водни ресурси и заштита на шумскиот потенцијал

Слободен печат

Трамп се прости: Се гледаме наскоро

Слободен печат

Претседателот Пендаровски на средба со раководствата на компаниите учесници во програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери”

Слободен печат

🔴 ОД МИНУТА ВО МИНУТА I Бајден денес станува претседател: Вашингтон е под опсада на војската

Слободен печат

Остави Коментар