33.8 C
Скопје

ВИДЕО: За малку избегната трагедија, на авионот на Јута џез му откажа еден мотор

Авионот кој ги пренесуваше кошаркарите на Јута џез удри во јато птици и остана без еден мотор
На летот од Солт Лејк сити до Мемфис, авионот со кошаркарите на Јута џез мораше принудно да слета, односно да се врати на аеродромот од каде полета по само неколку минути.
Причината за тоа е откажувањето на еден мотор бидејќи авионот удрил во јато птици.
Моторот бил упален, дури извесно време горел по што потоа се исклучил.

Според портпаролот на тимот, оштетувањата на моторот биле големи и поради тоа не сакале да ризикуваат и го откажале летот за Мемфис.
Дека ситуацијата била сериозна потврдуваат и пораките кои кошаркарите на Јута ги оставија на социјалните мрежи

 

Поврзани вести

Суарез нема намера да се враќа во Премиер лигата, причината е Ливерпул

Слободен печат

Пулјизовиќ ново засилување за РК Бутел

Слободен печат

Неверојатна животна приказна на данска фудбалерка: Татко и бил убиен од талибанци, зборува девет јазици и кога не дава голови е хирург

Слободен печат

ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите

Слободен печат

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот

Слободен печат

На ОИ во Токио ќе има публика, но алкохолот ќе биде забранет

Слободен печат

Остави Коментар