ВИДЕО: Северина со „The Magic Tour“ повторно го поврза регионот

Четвртата регионална турнеја на Северина, „The Magic Tour“ заврши отприлика ова време минатата година, со идеја за нејзино продолжување и на почетокот на 2020 година.

Сепак, неприликите што го погодија целиот свет, а особено музичката индустрија, го оневозможија тоа, а турнејата на Северина остана запамтена како последниот регионален концертен спектакл.

Симболично, тој повеќепати наградуван спектакл, еден од најемотивните концерти на Северина синоќа беше прикажан во дел од регионот – во Босна и Херцеговина, Словенија и Хрватска, а и гледачите во Македонија имаа можност да го проследат уште еднаш овој концерт.

Со паралелно присуство на дури четири регионални телевизии со национална концесија, Северина е единствениот изведувач на овие простори на кого му успеало тоа во поновата историја.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 1 март: Верувајте им на вашите емоционални инстинкти

Поврзани вести

ВИДЕО: Се шокирала кога видела што се шета во пакетот со облека кој го нарачала од интернет

Слободен печат

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат

ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Слободен печат

Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот

Слободен печат

Остави Коментар