ВИДЕО: Полицијата во Австралија уапси 44 мажи кои поседувале и споделувале материјали со злоупотреба на деца

Австралиската полиција уапси 44 мажи под сомнение дека поседувале и произведувале материјали за злоупотреба на деца, јави „Би-Би-Си“.

Тие се на возраст меѓу 19 и 57 години. Шеснаесет деца биле „спасени од експлоатација“ по истрагата, соопшти австралиската федерална полиција.

Апсењата се случија по една година истрага за споделени слики и видеа на интернет. Мрежата се проширила речиси низ целата држава, и апсењата се извршени во секоја австралиска држава.

Операцијата „Молто“ на австралиската полиција

Полицијата поднесе вкупно 350 обвиненија, сите поврзани со поседување или производство на материјали за експлоатација на деца.

Прочитајте и...  Уште 1.093 новозаразени од ковид-19, починаа 28 лица, 819 се оздравени

Поврзани вести

Бајден ја разгледува кандидатурата на генерал Остин за шеф на Пентагон

Михаило Донев

Србија: Рекорден број на смртни случаи во последните 24 часа од ковид-19

Слободен печат

ЛДП и Демократски сојуз на Mакедонците-ученици во Пустец им донираа книги и учебни материјали

Михаило Донев

Вчера редици за шопинг, денеска за ковид амбуланти: Хаос пред болниците во Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Борис Џонсон именуваше министер кој ќе ги распределува вакцините против ковид-19

Михаило Донев

Остави Коментар

MacedonianAlbanian