ВИДЕО: Навивач во Италија удри новинарка по задник во програма во живо

Итлаијанската новинарка доживеа непријатност пред камерите/ принтскрин/јутјуб

По натпреварот помеѓу Емполи и Фиорентина кој се играше вчера вечерта, се случи инцидент во програма во живо кој ја крена Италија на нозе.

Новинарката Грета Бекалја доживеа непројатност кога еден навивач ја удри по задникот и тоа додека се јавуваше во живо на ТВ за да ги подели впечатоците од натреварот. Таа сакаше да ги интервјуира навивачите на Емполи и Фиорентина, но еден од нив ја удри по задникот.

Грета беше шокирана од срамниот потег на навивачот, но веднаш му прокоментира дека не е во ред неговиот потег. Уште една непријатност за новинарката беше тоа што никој не застана во нејзина одбрана, дури и дел од навивачите кои поминуваа покрај неа делуваа агресивно.
Следниот навивач кој Грета се обиде да го интеврјуира покажа среден прст во камерата.

Скандалот ја крена Италија на нозе и новинарите веднаш застанаа во одбрана на Грета Беталја кои сметаат дека потегот на навивачите претставува сексуално насилство над жените.

Видео на денот