• Новинарка

„Заборавил да те праша тебе“, нервозно и одговори Рама на новинарка којa го праша што бара Сорос на самитот

Новинарка денеска го налути албанскиот премиер Еди Рама, кога го праша во кое својство на двата самита, одржани во Тирана, присуствувал и Алекс Сорос. На крајот од прес-конференцијата, со еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји, новинарката Амброзија Мета го праша Рама „зошто Алекс Сорос мора да биде присутен не само на самитот, туку …

„Заборавил да те праша тебе“, нервозно и одговори Рама на новинарка којa го праша што бара Сорос на самитот Read More »