21.8 C
Скопје

Tag : Новинарка

Забава Магазин Магазин слајдер

Сѐ за добра приказна! Новинарка имала секс во живо, додека известувала од свингерски клуб

Слободен печат
Со вклучена опрема за снимање, данската радио-новинарка Луиз Фишер во текот на снимањето на радискиот извештај за укинување на рестриктивните мерки поврзани со коронавирусот, имала...
Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер

„Воопшто не ми падна на памет овие симптоми да ги поврзам со ковид“: Исповед на новинарка на која короната речиси и го уништила семејството

Слободен печат
„Прво што си помислив на тој 24-ти февруари, кога дознав дека сум позитивна на ковид 19, беше…Ех колку би сакала сега да имам дневник“. „Знам...
Слајдер Хроника

Позната белградска новинарка му била љубовница на Беливук

Горан Наумовски
Белграѓанката М.Р., директорка на српски дневен весник и долгогодишна љубовница на Вељко Беливук доби полициско обезбедување. Таа е обвинета за кривично дело перење пари во...
Вести Свет

Полицијата во Малта уапси уште двајца за убиство на новинарката Дафне Каруана Галиција

Слободен Печат
Полицијата во Малта уапси уште две лица за убиството на новинарка Дафне Каруана Галиција во 2017 година, пренесе агенцијата Ројтерс.  Тие доцна синоѓа беа изнесени...
Вести Свет

Кина упаси новинарка поради наводно оддавање државни тајни

Слободен печат
Кинеските власти официјално ја уапсија австралиската новинарка со кинеско потекло Ченг Леи, која работеше на англискиот сервис на кинескиот канал ЦГТН, поради наводно одавање на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Новинарка му се смееше во лице на Милер по бламажата на Баерн

Слободен печат
Најголемото фудбалско изненадување во 2021 година го приреди второлигашот Кил кој во германскиот Куп го елиминира актуелниот европски шампион Баерн Минхен. Поради поразот од Кил,...
Вести Свет

Новинарката која известуваше за ковид-19 од Вухан доби четири години затвор, обвинета е за ширење паника

Слободен печат
Независната новинарка Занг Зан е осудена на четири годинии затвор, бидејќи известувала во екот на почетното избивање на коронавирусот во кинескиот град Вухан. Кинеските власти...
Останатo Спорт

Почина легендарната атлетичарка и новинарка Милка Бабовиќ

МИА агенција
Поранешната југословенска атлетичарка и легендарна хрватска спортска новинарска родена во Скопје, Милка Бабовиќ, почина денеска, на 93-годишна возраст. Бабовиќ почина во Загреб, каде живееше од...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Која била Милена Јесенска, најголемата љубов на Кафка која умрела во концентрационен логор

Слободен печат
Милена Јесенска е позната како „пријателка на Кафка“, љубовта на Кафка, жената која ги примала неговите писма од кои дознаваме многу и за него. Сепак,...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Што сѐ може да постигне една бесна, амбициозна жена кога ќе си вети дека никогаш нема да зависи од маж?

Слободен печат
Елизабет Кокран Симен, позната како Нели Блај, новинарската кариера ја започнала во 1885 година, на возраст од 21 година. Како една од 14-те деца на сиромашни родители,...