7 C
Скопје

ВИДЕО: Јуве играше „покер“, немоќни Несторовски и Удинезе!

Заврши и последниот натпревар од неделната програма во 15 коло на Серија А, шампионот Јувентус на домашен терен со 4:1 славеше против Удинезе.

За „Старата дама“ двапати во листата на стрелците се запиша Роналдо, Португалецот имаше и асистенција во вториот гол на домашната екипа, а погодок реализираше и Дибала.

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски при негатива од 3:0 настапи од 74 минута како замена за Ласања.

Единствениот гол за гостите беше дело на Зеегелар во 90 минута на мечот во Торино. Тимот од Удине веќе четири натпревари по ред не знае за победа.

Јуве е на петтата позиција со 27 бодови, 10 помалку од лидерот Милан, а Удинезе е на 13 место со 15 бодови.

ВИДЕО: Милан не знае за пораз сезонава во Серија А!

Прочитајте и...  ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром го декласираше Ловќен во АБА2 лигата!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар