ВИДЕО: Халанд блескаше со хет-трик против Барнли во ФА купот

фото: EPA-EFE/Julio Munoz

Фудбалерите на Манчестер сити се пласираа во полуфиналето на ФА купот, откако во четвртфиналниот натпревар на домашен терен го совладаа Барнли со 6:0.

Нова одлична партија имаше Норвежанецот Ерлинг Халанд кој после петте голови против Лајпциг во Лигата на шампионите, запиша хет-трик.

Халанд стрелаше во 32, 35 и 59 минута од средбата, а погодоци запишаа и Хулиан Алварес во 62 и 73, и Кол Пламер во 68 минута.

Во недела ќе се играат останатите три мечеви од четвртфиналната фаза во ФА купот.

Паровите се Брајтон – Гримсби, Шефилд јунајтед – Блекбурн и Манчестер јунајтед – Фулам.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот