3 C
Скопје

Tag : Фулам

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат
Лестер со трите освоени бода сега има 35, еден помалку од лидерот Манчестер јунајтед, а два повеќе од сега третопласираниот Ливерпул, додека Саутемптон со поразот...
Спорт Фудбал

Тотенхем се сопна против Фулам, загуби два бода

Слободен печат
Фудбалерите на Тотенхем не успеаја да го совладаат градскиот ривал Фулам играјќи 1:1. Во заостанатиот натпревар од 16. коло во Премиер лигата, Тотенхем поведе со...
Спорт Фудбал

Коронавирусот го одложи натпреварот Астон Вила – Тотенхем!

Слободен печат
Астон Вила има големи проблеми со коронавирусот, потсетување дека во рамките од третото коло во ФА купот против Ливерпул мораа да играат со фудбалери од...
Спорт Фудбал

Официјално: Одложен уште еден меч во Премиер лигата!

Слободен печат
Натпреварот помеѓу Тотенхем и Фулам кој требаше да се одигра денеска во Лондон од 19.00 часот од 16 коло во Премиер лигата е одложен. И...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул не го искористи киксот на Тотенхем!

Слободен печат
Ливерпул ги разочара своите фанови играјќи реми против Фулам на гостински терен со резултат 1:1 во 12 коло од Премиер лигата. После првото полувреме водеа...
Спорт Фудбал

Ново гол шоу на Лидс, први минути во Премиер лигата за Алиоски

Слободен печат
По поразот на стартот од сезоната со 4:3 од актуелниот шампион, Лидс во второто коло повторно им приреди гол шоу на своите навивачи и овој...
Спорт Фудбал

Одличен старт на Арсенал, Вилијан и Габриел за „самба“ во Лондон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Лондон на стадионот „Крејвен Котеџ“ официјално започна 29 сезона во Премиер лигата, на првиот натпревар Арсенал како гостин убедливо славеше со 0:3 над Фулам....
Спорт Фудбал

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва го дознавме и последниот патник во Премиер лигата следната сезона, а тоа е екипата на Фулам. На денешниот натпревар одигран на „Вембли“ стадионот во...
Спорт Фудбал

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат
Утревечер на „Вембли“ ќе се игра натпреварот вреден 200 милиони фунти, односно Брентфорд и Фулам ќе играат во финалето на баражот за влез во Премиер...
Слајдер Спорт Фудбал

ПОТЕГ НА ДЕНОТ: Македонецот е хит во Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидс јунајтед е никогаш поблиску до враќање во Премиер лигата, особено после вчерашната убедлива победа над Фулам со резултат 3:0. Стрелец на вториот гол за...