-6 C
Скопје

ВИДЕО: Бензема „наредува“ да не се додава топката на другиот напаѓач на Реал!

Видеото е објавено од „Телефут“ кое ги зачуди љубителите на фудбалот ширум светот. Реал Мадрид извлече бод против Борусија Менхенгладбах во второто коло од групата „Б“ од Лигата на шампионите.

„Кралскиот“ клуб губеше со 2:0 до 87 минута и беше на прагот на вториот пораз во најсилното европско натпреварување. Но, на крајот од натпреварот успеа да постигне два гола и да го освои првиот бод во новата сезона.

Како ден е јасно дека нешто не е во ред оваа сезона во Реал. Видеото што се појави по мечот со Борусија потврдува дека меѓусебните односи во тимот се далеку од идеални.

Имено, „Телефут“ објави снимка на која се слуша разговорот на играчите од тунелот на полувремето од мечот. Фудбалерите на Реал чекаа да излезат на терен и да разговараат, а главниот збор го водеше Французинот Карим Бензема.

Прочитајте и...  Лапорта одби понуда од 250 милиони евра за Меси!

– Дајте ја топката на мене, а не на него (Винисиус). Тој игра против нас – му рече Бензема на збунетиот Менди.

Винисиус Јуниор честопати имаше проблеми со реализацијата во последно време, па неговите соиграчи очигледно го избегнуваат. Истиот случај е со Лука Јовиќ. Српскиот напаѓач ретко добива шанса, а кога ќе ја добие, скоро и да не ја допира топката. Сега е јасно зошто.

Бензема и Каземиро го спасија Реал од нов срам во ЛШ (ВИДЕО)

Поврзани вести

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Момент за историја: Фрапар ќе биде првата жена која ќе суди меч во ЛШ!

Слободен печат

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат

Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар