Бензема и Каземиро го спасија Реал од нов срам во ЛШ (ВИДЕО)

Реал Мадрид со гол во четвртата минута од судиското продолжение успеа да се спаси од пораз во второто коло од ЛШ. Реал Мадрид благодарение на Каземиро одигра 2:2 на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, а германскиот тим до 87. минута имаше предност од 2:0. Борусија поведе со головите на Турам, а Реал Мадрид успеа да се … Продолжи со читање Бензема и Каземиро го спасија Реал од нов срам во ЛШ (ВИДЕО)