Tag : карим бензема

Спорт Фудбал

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, изјави дека никој не треба да го споредува него со францускиот репрезентативец Оливие Жиру. Според Бензема кој е избркан...
Спорт Фудбал

Реал е „газда“ во Мадрид, „кралевите“ го слават Бензема! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 22. коло во шпанското фудбалско првенство во мадридското дерби Реал беше подобар од Атлетико со 1:0. Клучниот момент се случи во...
Спорт Фудбал

Реал го награди Бензема со нов договор

Слободен печат
Карим Бензема ќе остане „крал“ до 2022 година, откако денеска и официјално го продолжи договорот со шпанскиот тим. Французинот сезонава постигна 16 голови, а по...
Спорт Фудбал

Карим Бензема верен на „кралевите“ до 2022 година

Слободен печат
Договорот ќе биде официјално потпишан во текот на летото и ќе го продолжи неговото време со „кралевите“ за една година, неговиот тековен договор истекува во...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ рутински на Бернабеу, Бензема му пресуди на Еспањол! (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид славеше со 2:0 во рамките од 16. коло во шпанската „Ла Лига“ на својот „Сантјаго Бернабеу“ против екипата на Еспањол. Домаќините стекнаа предност...
Спорт Фудбал

Заврши авантурата на Карим Бензема со Франција!

Слободен печат
Фудбалерот на Реал Мадрид се најде во лоши односи со француската фудбалска федерација и изрази желба и подготвеност да ги брани боите на друга национална...
Еспресо Шоу биз

Од малолетна проститутка до црвениот тепих во Кан

Слободен печат
Захиа Дехар е најпознатата француска проститутка која во центарот на вниманието на јавноста дојде пред една деценија поради фудбалските репрезентативци, Френк Рибери и Карим Бензема,...
Спорт Фудбал

Бензема не дозволи нова бламажа на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид успеа да го совлада Еибар со 2:1 правејќи пресврт во вториот дел благодарение на Карим Бензема. Еибар поведе со 0:1 преку Кардона, а...