• карим бензема

Карим Бензема ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид?!

Францускиот фудбалер Карим Бензема одлучи да го продолжи договорот со Реал Мадрид до јуни 2024 година, пренесуваат шпанските и француските медиуми. Бензема (35) има договор со Реал до јуни оваа година. Францускиот напаѓач има право да преговара со други клубови, бидејќи влезе во последните шест месеци од актуелниот договор. Тој наводно добил понуда од Ал …

Карим Бензема ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид?! Read More »